ABC mycia okien: poradnik dla specjalistów
ABC mycia okien: poradnik dla specjalistów

Mycie okien to jedna z tych czynności, z której wykonaniem wstrzymujemy się tak długo, jak tylko jest to możliwe. Wystarczy kilka trików, aby było bardziej przyjemne.

Przygotowanie przestrzeni

Zanim przystąpimy do mycia okien, należy zestawić z parapetu wszystkie kwiaty, a także zdjąć firany i zasłony. Warto odsunąć również wszystkie meble znajdujące się bezpośrednio pod nim. W ten sposób dostęp do okna będzie po prostu łatwiejszy, a jego mycie znacznie przyjemniejsze.

Wybór odpowiedniej pory na mycie okien

Nigdy nie warto myć okien w piękny dzień pełen słońca. Dlaczego? Ponieważ przeszywające szybę promienie dają złudne wrażenie, że szyby są już czyste. Tymczasem, gdy słońce zajdzie, naszym oczom ukazują się ogromne smugi, które zdążyły już przyschnąć do nagrzanego okna. Złym pomysłem jest również mycie ich w mroźny, zimowy dzień. Temperatura poniżej zera sprzyja zamarzaniu detergentów. Te z kolei przyklejają się do szyby w mgnieniu oka, czego efektem są znowu te nieszczęsne smugi. A zatem, kiedy najlepiej umyć okna? Okazuje się, że wczesnym rankiem lub późnym popołudniem, czyli wtedy, gdy promienie słońca jeszcze delikatnie doświetlą nam szybę.

Zrezygnuj z ręcznika papierowego

Nic tak nie denerwuje, jak smugi i maleńkie paproszki z ręcznika papierowego osadzone na starannie wymytej szybie. Nawet jeśli została ona umyta z największą dokładnością, paprochy trzymają się jej niczym rzep psiego ogona. Dlatego do czyszczenia okna najlepiej wykorzystać profesjonalny sprzęt do mycia okien, dzięki któremu papierowy pyłek odejdzie w zapomnienie.

Akcesoria do mycia okien – gwarancją sukcesu

Nawet najlepszy i najdroższy płyn do szyb nie da rady, jeśli nie wspomogą go akcesoria do mycia okien. Tylko one są w stanie usunąć zanieczyszczenia, wypolerować szybę i pozostawić ją błyszczącą. Dobrze dobrane sprawiają, że mycie okien przestaje być już tylko obowiązkiem! Czy może być lepsza nagroda, niż lśniące i czyste szyby bez żadnej smugi?

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl