Ogarniamy przedświąteczne porządki – przegląd niezbędnych akcesoriów
Ogarniamy przedświąteczne porządki – przegląd niezbędnych akcesoriów

Wraz z pierwszymi ciepłymi dniami wiosny do naszych mieszkań przez okna wpada coraz więcej promieni słonecznych. Mimo że wiosenna atmosfera przynosi wiele radości do domu, naturalne światło powoduje, że wyraźniej widać zakurzone powierzchnie i nieumyte okna. Stąd coroczne, przedświąteczne porządki, które z odpowiednim przygotowaniem, będą nie tylko obowiązkiem, lecz także przyjemnością.

Jakie akcesoria ułatwią sprzątanie?

Przygotowując się do porządkowania przestrzeni, należy przyjrzeć się akcesoriom i preparatom, jakich używamy w tym celu. Ważne, aby produkty były skuteczne, ale przede wszystkim bezpieczne w użyciu. Właśnie takie środki czystości ma swoim asortymencie Clinex – nieszkodliwe dla skóry, dróg oddechowych, a także środowiska. Po zaopatrzeniu się w naturalne preparaty czyszczące, warto zwrócić uwagę na sprzęt, który ułatwi nam sprzątanie. Na przykład akcesoria do mycia okien, potrafiące przyspieszyć ten proces kilkukrotnie.

Dbając o podłogę, nie zapomnij o tych zasadach!

Podłoga musi lśnić, aby całe pomieszczenia wyglądało na czyste. Środki czystości Clinex świetnie nadają się do jej codziennego mycia i pielęgnacji. Dobierając produkty, należy kierować się powierzchnią, jaką będziemy czyścić – czy będą to panele, kafle, parkiet lub inne. Jednak nawet najdokładniej umyta podłoga nie będzie dobrze się prezentowała, jeśli po latach użytkowania posiada zarysowania i uszkodzenia. Popularnym i dobrze sprawdzającym się rozwiązaniem, jest zabezpieczenie posadzki w profesjonalny sposób. Polega ono na wyłożeniu podłogi ochronnymi polimerami lub innymi substancjami ochronnymi, co wydłuża ich żywotność i estetyczny wygląd. W czyszczeniu tak zabezpieczonych posadzek, świetnie sprawdzi się chemia profesjonalna do podłóg.

Wiosenne porządki już nie takie straszne

Pamiętając o tych kilku wyżej wymienionych radach, nie trzeba już obawiać się ogromu pracy, jaki kojarzy się z wiosennymi porządkami. Odpowiednie akcesoria i środki czystości pozwolą na oszczędzenie czasu i energii, ponieważ dzięki nim te same prace wykona się efektywniej. Powierzchnie najpierw odpowiednio zabezpieczone, a później dobrze pielęgnowane, to klucz do sukcesu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl