Utrzymanie posadzek przemysłowych w czystości – na co zwrócić uwagę?
Utrzymanie posadzek przemysłowych w czystości – na co zwrócić uwagę?

Wbrew pozorom dbanie o czystość posadzek przemysłowych nie jest takie proste. Na prawidłowe oczyszczenie podłogi składa się szereg procesów. A sposób działania nierzadko musi dostosowany być do danej powierzchni.

Sposoby czyszczenia

Jest ich wiele, a każdy sprawdzi się najlepiej w innej sytuacji. Przykładowo przy myciu względnie wielkich powierzchni magazynów lepiej zdecydować się na wykorzystanie specjalnych maszyn czyszczących (czyszczenie mechaniczne) niż mopa. Często przed dokonaniem samego mycia np. maszynowego, posadzkę należy oczyścić z zabrudzeń (piachu itp.).

Wybór odpowiedniego środka

Poza samą metodą należy zwrócić uwagę na środek czyszczący. Przy selekcji ważnym kryterium jest to, do jakiego rodzaju mycia można wykorzystać produkt. Przykładowo preparat Clinex nadaje się zarówno do mycia maszynowego, jak i ręcznego. Wykorzystać go można w myjkach ultradźwiękowych.

Właściwości usuwające zabrudzenia są szczególnie ważne. Wymieniony wcześniej produkt, emulguje tłuszcze i smary, dlatego substancje tłuszczowe nie stanowią dla niego problemu. Sprawdzi się więc we wszelkich myjniach, warsztatach samochodowych albo halach produkcyjnych.

Przy dobraniu środka do danej powierzchni warto zwrócić uwagę na jego pH. W zależności od rodzaju podłogi produkty o pH np. kwaśnym mogą ją niszczyć. Dlatego przed zastosowaniem środka warto przyjrzeć się rodzajowi podłogi oraz specyfikacji środka czyszczącego.

Jak zadbać o podłogę?

Sam proces mycia często powinny poprzedzać inne czynności. Takie jak usunięcie piachu albo zadbanie o czystość wycieraczek. Niektóre powierzchnie należy myć częściej, natomiast inne rzadziej. Popularne podłogi betonowe najlepiej myć maszynowo raz w tygodniu.

W przypadku wylania się kwasu lub oleju na podłogę, pod ręką warto mieć sorbent. Należy wysypać go na wylaną ciecz i po jakimś czasie usunąć. Później wystarczy podłogę zmyć ciepłą wodą.

Podsumowanie

Dbanie o posadzki przemysłowe to ważne i niełatwe zadanie. Trzeba dobrać odpowiedni sposób czyszczenia oraz dobry preparat np. Clinex. Poza samym myciem, często zmuszeni jesteśmy do wykonania kilku innych czynności. Dobranie dobrego sposobu do danej nawierzchni to klucz w utrzymaniu posadzek przemysłowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl