AGS 221 Antygraffiti Żel 1l 5l

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena brutto: 538,00 zł 538.00
Cena netto: 437,40 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Kod produktu: 3625

Opis


Właściwości

W usuwaniu graffiti z powierzchni metalowych malowanych przemysłowo (np. zewnętrzne pudła wagonów kolejowych, tramwajów, autobusów, samochodów osobowych itp.) współdziała z środkami AGS 5 SR oraz AGS 560, które stosuje się w celu ewentualnego doczyszczania resztek graffiti, tzw. „cieni”.

Stosowany w dodatnich temperaturach na zewnątrz i wewnątrz.
Zalecany do usuwania graffiti przez wiodących producentów pojazdów szynowych i  stosowany przez liderów przewozów kolejowych w Polsce i większości krajów Europy np. koleje Skandynawskie: Szwecja - Dania - Norwegia, koleje niemieckie i brytyjskie.

Niezwykle przyjazny dla użytkowników i środowiska. Bardzo szybko podlega biodegradacji.

Zastosowanie

Przeznaczony do usuwania graffiti wykonanego farbami z aerozoli i markerami z powierzchni metalowych malowanych przemysłowo lakierami chemo utwardzalnymi, jak np. zewnętrzne pudła wagonów kolejowych, autobusów, tramwajów, samochodów, paneli elewacyjnych, ekranów akustycznych itp. Stosowany też na innych gładkich materiałach, jak np. metale cynkowane kwasoodporne,  tworzywa sztuczne, laminaty, szkło itp.

Sposób użycia

Powierzchnia, z której będzie usuwane graffiti musi być sucha. Żelowa konsystencja produktu pozwala na jego aplikację na stosunkowo dużej powierzchni bez ryzyka szybkiego wysychania, jednak zaleca się fragmentaryczne usuwanie napisów graffiti.

Przed rozpoczęciem prac należy uwzględnić temperaturę otoczenia i powierzchni, które mają bezpośredni wpływ na efektywność i tempo usuwania graffiti wg. zasady że:
im cieplej - tym szybciej zachodzi proces usuwania,
im chłodniej - czas ten ulega zdecydowanemu wydłużeniu.
Ponadto, niektóre farby lub markery ulegają rozpuszczeniu natychmiast, a inne wymagają długiego kontaktu z środkiem.
Przed rozpoczęciem, wykonać próbę na niewielkim fragmencie powierzchni w celu oceny reakcji środka z podłożem, aby wyeliminować ryzyko uszkodzenia czyszczonego materiału.
Graffiti powinno być usuwane w możliwie najkrótszym czasie, bez zbędnych przerw, w taki sposób aby ograniczyć do minimum kontakt środka z powierzchnią.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl