TCS Reno 12 Do usuwania większości zabrudzeń 1l 5l
Opis
Właściwości
Wyjątkowo wszechstronny produkt, do czyszczenia większości typów powierzchni z większości rodzajów zabrudzeń o średnim stopniu intensywności. Do usuwania tłuszczu, oleju, sadzy, smarów, nikotyny, porostów organicznych, osadów komunikacyjno-atmosferycznych.
Stosowany w koncentracie i rozcieńczeniu, wewnątrz i na zewnątrz, na wszystkich powierzchniach gładkich jak metale, tworzywa, drewno, do czyszczenia maszyn, lad chłodniczych, ekranów akustycznych, elewacji panelowych, zsypów, koszy i pojemników na odpady, podłóg itp.
Skuteczny też w czyszczeniu chłonnych materiałów jak elewacje tynkowe, beton, kamienie naturalne, ceramika, pomniki, dachy, śmietniki oraz na powierzchniach poziomych: kostce brukowej, posadzkach z betonu, terakoty, lastrika, a ponadto do materiałów tekstylnych, w tym tapicerki meblowej, samochodowej i w wagonach kolejowych.
Służy również do odtłuszczania powierzchni w procesach przemysłowych.
Współpracuje z innymi środkami z grup TCS, BPS, AGS, a szczególnie z TCS Reno 14, BPS 7105, 7300, 7111, 7718. Podlega biodegradacji.
Zastosowanie
Środek świetnie sprawdza się m.in.:
- w czyszczeniu przemysłowym pomieszczeń, maszyn i materiałów
- w renowacji samochodów, w tym tapicerki, dywaników, bagażnika itp.
- w czyszczeniu nieruchomości, w tym elewacji, piwnic, zsypów i pomieszczeń na odpadki
- w czyszczeniu łodzi, w tym elementów drewnianych, stalowych i z tworzyw sztucznych
- przy renowacji podłóg przy pomocy maszyn do polerowania
Sposób użycia
Produkt stosuje się w koncentracie lub roztworze w zależności od rodzaju zabrudzenia i jego intensywności.
Przy usuwaniu tłuszczu, oleju, sadzy, smarów, nawarstwień po odpadach itp. zazwyczaj stosuje się koncentrat, a do usuwania osadów atmosferycznych z elewacji i ekranów akustycznych oraz bieżących zabrudzeń z tapicerki, podłóg itp. stosuje się roztwór środka z wodą, gdzie stopień rozcieńczenia należy dostosować na podstawie wcześniej wykonanych prób!
Najczęściej, skuteczne rozcieńczenia to 1 do 3-5, czyli 1 część koncentratu na 3-5 części wody, ale mogą być też większe.
Przed aplikacją koncentratu powierzchnię należy lekko zwilżyć zimną wodą, a następnie nanieść środek przy użyciu pędzla, wałka lub natryskowo: atomizerem lub agregatem malarskim.
pH ok. 12